Szkoła Podstawowa w Naramicach

Narodowe czytanie "Przedwiośnia" S. Żeromskiego w Zabłociu

W dniu 07 września 2018 roku  czytelnicy Biblioteki Publiczno-Szkolnej po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej  akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem pary prezydenckiej. Tym razem przenieśliśmy się do sali OSP w Zabłociu. Na tę szczególną okazję, bo przypadającą w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, wybrano wydaną w 1920 roku ostatnią powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Lekturę wybrano m.in. ze względu na jej treść, która dotyczy polskiej drogi do odzyskania niepodległości.    Czytanie   tej pięknej i mądrej książki pomogło  nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku .Wśród czytających   znaleźli się: Grzegorz Mielczarek – Radny powiatu wieluńskiego, Tomasz Czarny  – Dyrektor PSP w Naramicach,  ks. proboszcz Wojciech Szulakiewicz, Jan Leszczyński  - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Białej  , Mieczysław Prażmowski – naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabłociu,  Rada Rodziców, nauczyciele, rodzice, absolwenci oraz uczniowie   PSP w Naramicach . Każdy z uczestników  otrzymał podziękowanie za udział w akcji.